BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft firmasının bilgisayar kullanıcılarına sunduğu sayısız uygulama mevcuttur. Bu...

Yol Gösterme

E-Posta hack’leme  işlemlerine çok sık rastlanmaktadır. Güvenli şifre kullanmayan kullanıcılar bu sonuçlarla daha çok karşılaşmaktadırlar. Ancak bazen de güvenli olduğuna inanılan bazı internet hizmeti sağlayıcıların sunucuları da hack’lenmekte ve kişisel bilgiler kötü niyetli kişilerin eline ulaşabilmektedir.

Son günlerde Yhoo’ya yapılan saldırı sonucunda binlerce kullanıcının bilgilerinin ele geçirilmesi önemli bir örnek oldu. Bir süre önce ünlü Yahoo Voices hesabından çalınan 453 bin 492 kullanıcı adı ve şifre, düz metin halinde internette yayınlanmıştı. Bunun üzerine başta ABD olmak üzere Yahoo kullanıcılarına kullanıcı bilgilerini değiştirmeleri önerildi.

Bu durum kullanıcılar arasında tedirginlik yarattı. Çoğu kullanıcı e-posta adreslerinin hack’lenip hack’lenmediğini öğrenmeye çalıştı. Yahoo’ya yapılan saldırının yanı sıra başka saldırılarda herhangi bir e-posta adresinizin güvende olup olmadığını öğrenmeniz mümkün. Bu hizmeti veren https://haveibeenpwned.com sitesi kullanılarak herhangi bir e-posta adresinin güvende olup olmadığı öğrenilebilir. Avalanche Technology Grouptarafından geliştirilen ve yönetilen site, e-posta adresinizi isteğiniz dışında kaydetmiyor. E-posta adresiniz, tercihiniz üzerine kaydedilirse  hiç kimseye satılmıyor, paylaşılmıyor ve bir hack'lenme olayı olduğunda size e-posta gönderebiliyor.

E-POSTA ADRESİNİZİN GÜVENLİĞİNİ TEST ETMEK İÇİN BURAYI TIKLAYIN

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY