Yol Gösterme

Microsoft firmasının 2011 yılında devreye soktuğu  Bing Translate (Bing Çevirmen) ilgi görmeye devam ediyor. Bing Çevirmen uygulaması, bilgisayar kullanıcılarının yanı sıra Geliştiriciler ve Çevirmenler tarafından da kullanılmaktadır. Bing Translate uygulamasının bazı platformlarda kullanılabilmesi için Client ID ve Client Secret

Key bilgilerine gereksinim duyulmaktadır. Microsoft uygulaması olan Microsoft Bing Translator için Client ID ve Client Secret Key oluşturmanın nasıl yapılacağını bu yazımızla öğrenebilirsiniz.

1.  Microsoft hesabınız varsa bu hesabın bilgilerini kullanarak https://datamarket.azure.com/ adresine giriş yapınız. Bir Microsoft hesabınız yoksa yeni bir hesap oluşturup ilgili adrese girişte kullanın.

2.  Ragistration sayfasında  gerekli bilgileri yazın. Buradaki bilgilerin Microsoft hesabınızın bilgileriyle aynı olmasına dikkat edin.  Ragistration sayfasındaki bilgileri girdikten sonra  “Continue” tuşuna basın. Gelen sayfada koşulları kabul ettiğinizi onaylamak için onay kutucuğunu işaretleyin ve “Register” tuşuna basarak devam edin.

 3.  Bu işlemden sonra  https://datamarket.azure.com/account/keys  adresine gidin. Giriş bilgileriniz istenirse giriş bilgilerinizi kullanarak giriş yapın. Gelen sayfada  Default Account Keys görüntülenecektir.

4.  Daha sonra  https://datamarket.azure.com/developer/applications  adresine giriş yapın. Ya da bulunduğunuz sayfanın sol tarafında bulunan “Developers” bağlantısına tıklayın. Gelen sayfada kayıtlı bir uygulamanızın olmadığına ilişkin bir uyarı yer alacaktır. Bu sayfada yeni bir uygulama oluşturma işlemini tamamlamak için  “Register” tuşuna tıklayın.

5.  Açılan sayfada “Register your application” başlığı altındaki bilgileri yazın.

Client ID yerine sözgelimi deneme yazın, Name yerine uygulamanıza vermek istediğiniz adı yazın, Redirect URI yerine https://sitenizadı.com veya herhangi bir adres yazın. Gerekli bilgileri yazdıktan sonra “Create” tuşuna basın.

6.  Açılan sayfa “Regestered Applications” başlıklı olacaktır. Bu sayfada iken “Edit” tuşuna basarak  Client ID ve Client Secret Key bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu sayfada isterseniz değişiklik yapabilirsiniz. Değişiklik yaparsanız “Save” tuşuna basmayı unutmayın.

7.  Bu adımdan sonra sıra “Bing Çevirmen” servisine kayıt aşaması gelecektir. Bunun için https://datamarket.azure.com/dataset/bing/microsofttranslator  adresine giriş yapın. Açılan sayfada 2.000.000 characters/month seçeneğini işaretleyerek “Sign Up” tuşuna tıklayın. Açılan sayfada “I have read and agree to the above publisher's Offer Terms and Privacy Policy” cümlesinin başındaki onay kutucuğunu işaretleyip “Sign Up” tuşuna basın. Böylece “Bing Çevirmen” servisine abonelik işlemi tamamlanmış olacaktır.

8.  Aboneliğinizin durumu hakkında bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz:  https://datamarket.azure.com/account/datasets

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY