Son Haberler

Venedik Film Festivali’nde sevinen sinema sanatçısı Rus Alexander Sokurov oldu. Bu yıl 68'incisi düzenlenen Venedik Film Festivali'nde, ''Altın Aslan'' ödülünü, yönetmenliğini Rus Alexander Sokurov'un üstlendiği ''Faust'' filmi kazandı. ABD'li yönetmen-oyuncu George Clooney'nin yönettiği ''The Ides of March'' filminin gösterimiyle 31

Ağustos'ta başlayan dünyanın en eski film festivallerinden Venedik Film Festivali'nde büyük ödül olan ''Altın Aslan''ı, Rus yönetmen Alexander Sokurov'un filmi ''Faust'' kazandı.

En iyi yönetmen ödülü olan ''Gümüş Aslan'' ise ''People Mountain People Sea''filmiyle Çinli yapımcı Shangjun Cai'nin oldu.

En iyi aktör ödülü,  ''Shame''deki rolüyle İrlandalı aktör Michael Fassbender'e gitti.

En iyi kadın oyuncu ödülünü ise ''Tao Jie'' filmindeki rolüyle ÇinliDeanie Yip aldı.

Oscar ödüllerinde geçen yıl büyük başarı yakalayan ''Siyah Kuğu'' filminin yönetmeni Darren Aronofsky'nin başkanlığını yaptığı jüri, özel ödülü de Emanuele Crialese'nin yönettiği bir İtalyan göç filmi olan ''Terraferma'' ya verdi.

68. Venedik Film Festivali'ne bu yıl Türkiye'den herhangi bir film katılmazken, oyuncu Serra Yılmaz, festivalin ''İlk eser'' kategorisindeki jüri üyeleri arasında yer aldı. Geçen yıl yapılan festivalde ''Altın Aslan'' ödülünü, Sofia Coppala'nın yönettiği ''Somewhere'' filmi kazanmış, Seren Yüce'nin ''Çoğunluk'' filmi de ''Geleceğin Aslanı'' ödülüne layık görülmüştü.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY