BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DEVLET ÜNİVERSİTELERİ ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ AFYON KOCATEPE...

Üniversiteye giriş sistemi bu yıldan geçerli olmak üzere değiştirildi. Bu yıl, üniversite eğitimi...

Üniversitelere 2 bin araştırma görevlisi alınacak. Araştırma görevlisi alımı için başvurular 6...

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklandı. Üniversite adayları, sınav sonuçlarını...

Son Haberler

Yaşamı boyunca çağdaş yaşama ve eğitime verdiği destekle anılan Prof. Dr. Türkan Saylan'ın yaşamını konu alan "Türkan" adlı dizi Kanal D'de ekranlarında gösterime girdi. Prof. Dr. Türkan Saylan geçtiğimiz yıl yaşamını yitirmişti.

Yaşamı boyunca sevenleri ve eleştirenleriyle Prof. Dr. Türkan Saylan, yaptığı çalışmalarla birçok konuda Türk kadınına, bilim dünyasına, eğitim sektörüne örnek oldu, ulusal ve uluslararası ödüllere layık görüldü, başarılarıyla adını

Türkiye tarihine yazdırdı. Türkan Saylan eğitime sağladığı katkılarla adını altın harflerle kazıdığı ülke tarihinde aynı zamanda çok büyük eleştirilerin de odağı haline geldi. Cüzzama karşı verdiği savaşla da tanınan Prof. Dr. Türkan Saylan, Cüzzamla Savaş Derneği’nin kurucusudur.

Türk edebiyatının güçlü ve sevilen kalemlerinden Ayşe Kulin’in “Tek ve Tek Başına Türkan” adlı kitabından uyarlanan dizinin yapımcılığını Koliba Film üstlenmiş. Projenin yönetmenliğini ise Türkan Derya’nın üstlendiği dizide, Türkan Saylan’ın yaşamının bilinmeyen yönleri anlatılacak; üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri, aile yaşantısı ve cüzzam hastalığına karşı verdiği mücadele ekrana taşınacak. Dizinin senaryosunu Oya Yüce yazmış. Müzikler ise Orient Expressions'e ait. “Türkan”, Türkan Saylan’ın yaşamını, tıp fakültesindeki öğrencilik yılları olan 1960’lardan itibaren anlatmaya başlayacak.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY