BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici Atama Yönetmeliği'ni inceleyebilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı...

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğini inceleyebilirsiniz. Yönetmelik, 28 Ekim...

Ülkemizde merkezi düzeyde yapılan çok sayıda sınav bulunmaktadır. Bu sınavların çoğunu, Öğrenci...

Bu yıl 7’nci sınıfta olup, gelecek yıl sınava girecek 1 milyon 300 bine yakın öğrenci büyük bir...

Son Haberler

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi eğitim kurumlarında yönetici olarak görev almak isteyenler için Müdür Başyardımcılığı, Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük Seçme Sınavı 01-02 Ekim 2011 tarihlerinde yapılacak Seçme Sınavı'na, 15-26 Ağustos 2011 tarihleri arasında

başvuruda bulunabilecektir. Seçme Sınavı başvurularına ilişkin usul ve esaslar sınav kılavuzunda yer almaktadır. Sınav kılavuzunu pdf formatında ek kısımdan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Seçme Sınavı, 01 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 14.00‟te ve Müdürlük Seçme Sınavı 02 Ekim 2011 Pazar günü saat 14.00‟te merkezî sistem sınavı olarak MEB ‐ Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir.

Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Seçme Sınavı aynı sorulardan oluşacak ve aynı salonda birlikte yapılacaktır.

Sınav merkezleri; Adana, Ankara, Antalya, Adapazarı (Sakarya), Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli (İzmit), Konya, Mersin (İçel), Malatya, Samsun, Trabzon, Van ve Zonguldak olacaktır.

ÖĞRETMENLİKTE KIDEMİ ÜÇ YIL OLANLAR BAŞVURABİLİYOR

Müdür Başyardımcılığı, Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük Seçme Sınavı’na öğretmenlikte kıdemi 3 yıl olanlar başvurabiliyor. Üç yıllık sürenin hesabında; sınava başvuru tarihinin son günü 26/08/2011 tarihi esas alınacaktır.

Sınav başvurusu, 15‐26 Ağustos 2011 tarihleri arasında https://www.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı/Müdürlük Seçme Sınavı’na katılmak isteyen aday, 30 TL sınav ücretini 15‐26 Ağustos 2011 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi veya Türkiye Halk Bankası Küçükesat şubelerinden herhangi birine kurumsal tahsilat programı aracılığıyla T.C. kimlik numarasıyla yatıracaktır.  Banka dekontunda adayın; T.C. kimlik numarası, adı-soyadı ve katılacağı sınav bulunacaktır. Aday, Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı/Müdürlük Seçme Sınavlarının ikisine de katılmak ister ise her iki sınav için de ayrı ayrı sınav ücreti yatıracaktır. Sınav ücreti, kesinlikle bankaya yatırılacak; mektup, elden, internet bankacılığı veya EFT yoluyla sınav ücreti tahsil edilmeyecektir.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY