BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en büyük ikinci internet güvenlik şirketinin sahibi Antakyalı işadamı Melih Abdulhayoğlu....

Bilgisayarınız için gerekli ve önemli programlara Dosya İndir menüsünden ulaşabilirsiniz. Güncel...

2010 Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu Kasım 2010 tarihinde Güney Afrika'da yapılıyor. Kasım...

Yazılım firması olarak bilinen Microsoft teknolojinin farklı alanlarında da çalışmalarını...

Son Haberler

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de milyonlarca internet kullanıcısının merakla beklediği Microsoft’un yeni web tarayıcısı Internet Explorer 9’un final sürümü kullanıma hazır. İnternet Explorer 9; internet’te hızı, sadeliği ve güvenliği en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemektedir. İE9 Türkçe sürümünü aşağıdaki adreslerden indirebilirsiniz.

İnternet Explorer 9, Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemlerinde kullanılabilecek ancak Windows Xp'de kullanılamayacak.

Microsoft firması tarafından yapılan açıklamada; Türkçe dahil 33 farklı dil seçeneği ile kullanıcılarla buluşan Internet Explorer 9’un, bugüne kadar tasarlanmış en hızlı, en yalın ve en güvenilir tarayıcı olma özelliğine sahip bir uygulama olduğu belirtildi. İnternette ve web uygulamalarında yeni bir çığır açacağı belirtilen Internet Explorer 9’un, bir önceki sürümü olan Internet Explorer 8’e kıyasla 10 kata varan bir performans ve hız artışı sağlayacağı belirtiliyor. Internet Explorer 9’un yaratıcıları, web tarama sistemince uygulamaları daha yalın hale getirerek, araç çubuklarını azaltarak, web sitelerini ön plana çıkarmayı ve ara yüzlere çok daha hızlı ulaşmayı sağlamayı amaçlayan çok önemli değişiklikler yaptılar.

İNTERNET EXPLORER 9’UN YENİ ÖZELLİKLERİ

Internet Explorer 9, Grafik İşlem Birimi’ni kullanarak grafik işlemlerinin çoğunu CPU yerine GPU ile yapmak suretiyle tamamen donanım ile hızlandırılan ilk web tarayıcısı olma özelliğine sahiptir.

Pinlenebilen Web Siteleri

Bu özellik sayesinde kullanıcılar favori sitelerine Windows görev çubuğundan (taskbar) doğrudan ulaşabiliyor. “Pinned sites” özelliği kullanıcıların önem verdikleri içeriklere kolay ve hızlı bir şekilde erişmelerini sağlıyor.

Jump List

Windows görev çubuğuna pinlenmiş olan web siteleri birer Windows uygulaması gibi davranmaktalar. Windows programlarının sahip olduğu Jump List özelliği sayesinde web sitelerinin sunduğu servislere tek adımda erişmek mümkün olacak.

Geliştirilmiş Sekmeler

Internet Explorer 9’un “Yeni Sekme” sayfasına yapılan yenilikler bir sayfanın kenara ayrılmasını sağlayarak Internet alışverişi sırasında karşılaştırma yapılmasını veya haberler okunurken video izlenmesini mümkün kılıyor.

Yükleme Yöneticisi

Internet Explorer 9, Yükleme Yöneticisi (Download Manager) özelliği sayesinde Internet’ten indirilen içerikler için en üst seviyede güvenlik sunuyor. Güvenilirlik Özellikleri (Reliability Features) ise otomatik arıza durumunda bilgilerin kaybolmasını engelliyor, web sitesi düzgün çalışmıyor olsa dahi taramaya devam edilebiliyor.

Performans Eklentisi Danışmanı

Add-on Performance Advisor özelliği, eklentilerin tarama sırasında sistemi yavaşlatması durumunda kullanıcıyı uyararak gereksiz eklentilerin devre dışı kalması konusunda alternatif sunuyor.

 

Windows Vista (32 bit) Türkçe

Windows Vista (64 bit) Türkçe

Windows 7 (32 bit) Türkçe

Windows 7 (64 bit) Türkçe

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY