BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ANNE ÇOCUK EĞİTİM VAKFI https://www.acev.org/ BÖBREK VAKFI https://www.tbv.com.tr/ ÇAĞDAŞ YAŞAMI...

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretimdeki yeni düzenlemelere bağlı olarak Sınıf Geçme Ve Sınav...

2010 Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu Kasım 2010 tarihinde Güney Afrika'da yapılıyor. Kasım...

Kasım 2010 dönemi öğretmen atama başvuruları başladı. 30 bin öğretmenin atamaları için başvurular...

Son Haberler

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenlerin iller arası yer değiştirme işlemleri başlıyor. Binlerce öğretmenin dört gözle beklediği başvuru işlemleri  30 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayacak, 6 Ağustos 2012 Pazartesi günü sona erecek. Atama işlemleri de 8 Ağustos 2012 Çarşamba günü gerçekleştirilerek aynı gün sonuçlar ilan edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, ‘Öğretmenlerin İller Arası Yer Değiştirme Kılavuzu’nu yayınladı. Kılavuza göre başvurular 30 Temmuz 2012 Pazartesi günü başlayacak. Öğretmenler başvurularını kullanıcı adı ve şifreleri ile https://mebbis.meb.gov.tr veya https://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu’nu kullanarak yapabilecekler. Başvurular 6 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. 8 Ağustos 2012 Çarşamba günü atamalar yapılarak, sonuçlar ilan edilecek.

Öğretmenlerin yeni görev yerine başlama işlemleri ise 9 Ağustos Perşembe günü başlayacak.

Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayan, bu yükümlülüğünü tamamlayan ya da bu yükümlülükten muaf tutulan öğretmenler ile sağlık ve eş durumu özrü nedeniyle zorunlu çalışma yükümlülüğü ertelenmiş öğretmenlerden bulundukları ilde 15 Eylül tarihi itibarıyla en az 3 (üç) yıl süreyle fiilen öğretmen olarak görev yapanlar iller arasında yer değiştirme başvurusunda bulunabilecekler.

İL DIŞINDA BULUNAN ÖĞRETMENLERE BAŞVURU KOLAYLIĞI

Öğretmenler, başvurularını şahsen yapacaklardır. Görev yaptığı il ya da ilçe dışında bulunan ve iller arası yer değiştirme başvurusu yapan öğretmenler, iletişim araçlarıyla (e-posta, telefon, faks vb.) kadrolarının bulunduğu okul müdürlüğünü bilgilendirmek şartıyla başvurularının onaylanmasını isteyecek. Okul yöneticileri başvuruları süresi içinde onaylayacak. Başvurusu onaylanan öğretmenlere ait Başvuru Formu’nun çıktısı okul müdürlüklerince öğretmenlere göreve başladıklarında imzalattırılacak. Başvuru Formunun eksiksiz ve doğru doldurulmasından öğretmenler sorumlu olacak.

 

2012 İLLER ARASI ATAMALARDA EĞİTİM KURUMLARI KONTENJANLARI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY