BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın en büyük ikinci internet güvenlik şirketinin sahibi Antakyalı işadamı Melih Abdulhayoğlu....

İnternet dünyasının arama devi Google ,Thomas Edison'un 164. doğum günü nedeniyle özel bir logo...

Windows Live ekibi, Windows Live Messenger 2009 sürümünü kullananları uyardı. Windows Live...

Microsoft, Internet Explorer'ı yenileme konusunda büyük bir adım att. Eskiyen ve hız konusunda...

Son Haberler

Facebook güvenlik sistemini yeniden geliştirdi. Ancak yeni güvenlik özellikleri otomatik olarak devreye girmiyor. Kullanıcıların yeni ayarları gözden geçirmesi gerekiyor. Daha güvenli bir Facebook için kolları sıvayan Facebook yönetimi, yeni güvenlik sistemi çalışmalarını sonuçlandırdı. Güvenlik ve özellikle gizlilik konusunda üyeleriyle başı dertte olan Facebook, yeni güvenlik sistemiyle hesap korumasını daha da artırmış oldu.

Güvenlik ayarlarına getirilen yeni bir özellikle kablosuz ağlar üzerinden Facebook hesabınıza artık hiç kimse erişemeyecek. Bu özelliği etkin hale getirebilmek için Hesap/Hesap Ayarları/Hesap Güvenliği adımlarını izleyerek (https) "Güvenli Tarama" ve “Bu hesaba yeni bir bilgisayar veya cihaz giriş yaptığında” seçeneklerini aktif hale getirin. Bu özelliği etkin hale getirdikten sonra herhangi bir cihazdan hesabınıza giriş olursa, bu durumdan e-posta yoluyla haberdar olacaksınız.

Facebook hesabınızı güvenle kullanabilmeniz için önemsemeniz gereken işlemler:

1.  Gizliliğe önem veriyorsanız, hiçbir zaman görünürlüğünüzü "Herkes" olarak işaretlemeyin. Burada yapacağınız en iyi ayar, kişiselleştirmek olmalıdır.

2.  Eğer arkadaşlarınızın sizin yerinizi bildirmesini istemiyorsanız, mutlaka bu ayarı yapmalısınız. "Ayarları Özelleştir" bölümünde, Arkadaşlarım Yerimi Bildirebilir seçeneğinin karşısında yer alan Ayarları Düzenle'ye tıklayın ve açılan ekranda, sağ üst köşedeki ayarı Devre Dışı yapın.

3.  "Profilimin Önizlenmesi" seçeneğine tıklayarak, başkalarının profilinizi nasıl gördüğünü inceleyin.

4.  Ayarları Özelleştir'e tıkladığınızda, "Paylaştığım Şeyler" başlığı altında, "Mevcut fotoğraflar için albüm gizliliğini düzenle" bölümünü görürsünüz. Burada, hangi fotoğraf albümünüzü, kimlerin görmesine izin vereceğinizi belirleyebilirsiniz.

5.  Hesap/Gizlilik Ayarları/Facebook'ta Bağlantı Kurma adımlarını izleyerek, arama sonuçlarında nasıl göründüğünüzü ve profilinize bakanların karşılaşacağı içeriklerin ayarlarını inceleyin. Bu bölümden, arkadaş listenizi herkesten saklayabilirsiniz veya size kimlerin mesaj gönderebileceğini ayarlayabilirsiniz.

6.  Hesap/Gizlilik Ayarları/Uygulamalar ve İnternet Siteleri/Arkadaşlar Aracılığıyla Erişilen Bilgiler. Bu özellik, arkadaşlarınızın profilinde bulunmanız durumunda, hangi bilgilerinizin ortaya çıkacağını belirleyebiliyorsunuz. İstediğiniz seçenekleri iptal edip, profilinizin görünen kısımlarını kısıtlayabilirsiniz.

7.  Hesap/Gizlilik Ayarları/Uygulamalar ve İnternet Siteleri bölümünde kullandığınız uygulamaları yönetebilirsiniz. Ayarları Düzenle'ye tıklayarak, seçtiğiniz uygulamanın gizlilik bilgilerine ulaşabilir ve uygulama sayesinde, üreticinin sizin hangi verilerinize ulaşabildiğini görebilirsiniz.

8.  Hesap/Gizlilik Ayarları/Uygulamalar ve İnternet Siteleri/Herkese Açık Arama bölümünde; Google ve benzeri arama motoruna adınız yazıldığında, profilinizin arama sonuçlarında yer almasını istemiyorsanız, Herkese Açık Arama'yı seçeneğini etkinleştirmemeniz gerekiyor. Bu özellik daha önce etkinleştirilmişse iptal etseniz de bir süre daha arama motoru sonuçlarında görünebilirsiniz.

9.  Hesap/Gizlilik Ayarları/Uygulamalar ve İnternet Siteleri/Anında Kişiselleştirme seçeneği birçok kullanıcı için henüz etkin durumda değildir. Bu özellik, Facebook hesabınız açıkken, aynı anda Facebook girişi destekli sitelerde dolaşıyorsanız kullanılıyor. Bu ayarı kapatmadığınız sürece, Facebook sayfanız açık ise, ilgili sitelere girdiğinizde bağlı görünürsünüz.

10.  Hesap/Arkadaşlarını Düzenle/Bir Liste Oluştur bölümünde, uzun bir arkadaş listeniz varsa, bölebilir ve farklı gruplara farklı gizlilik ayarları atayabilirsiniz. Örneğin iş ve aile gibi yeni listeler oluşturup, profilinizi bu gruplara sınırlayabilirsiniz.

11.  Hesap/Hesap Ayarları/Hesap Güvenliği bölümünde; “İnernette güvenli gezinme (https) ve giriş alarmları kur” başlığı altındaki Güvenli Tarama (https) “Mümkün olduğunda Facebook'a güvenli bağlantı(https) üzerinden bağlan” ve (Bu hesaba yeni bir bilgisayar veya cihaz giriş yaptığında) “Bana e-posta gönder” seçeneklerini etkin hale getirin. “ Firesheep” türü bir tarayıcı eklentisiyle hesabınızın takip edilmesini engellemek ve hesabınızın çalınma riskini azaltmak istiyorsanız güvenli gezinme (https) seçeneğini seçerek verilerinizi şifreleyebilirsiniz. Bu seçeneği etkin duruma getirdiğinizde Facebook sayfanızda yavaşlama yaşanabilir ya da bazı içerikleriniz düzgün çalışmayabilir. Ancak bilgileriniz güvende olur.

Etiketler: Facebook , Güvenlik , Hacker , İnternet

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY