28092022Çrş
Son Güncelleme:Sal, 23 Ağustos 2022
Güncel:


Özel Okullarla Anadolu Liseleri Kayıtları Bu Yıl Çakışmayacak

SBS puanlarına göre öğrenci alan özel okulların kayıt tarihleri, geçen yıldan farklı olarak bu yıl daha erken yapılacak. Özel okulların kayıt süreci 13 Ağustos'ta başlayacak. Üç ön kayıt hakkı verilecek ve 3 Eylül'den itibaren de son kayıt dönemine girilecek. Bu durumda SBS sonuçlarına göre öğrenci alacak özel okullarla, Anadolu liselerinin kayıt dönemi çakışmayacak.

Özel okullara birinci ön kayıt, 13-14-15 Ağustos 2012 tarihlerinde yapılacaktır. Okullar, 8. Sınıf SBS sonuçlarına göre birinci ön kayıt dönemi için taban puanlarını 6 Ağustos 2012 tarihinde okullarında velilerin görebileceği şekilde ilan edecektir.

Adaylar, okullarca belirlenen taban puanına göre kayıt yaptırmak istedikleri okullara,   13-14-15 Ağustos 2012 tarihlerinde başvuruda bulunarak ön kayıtlarını yaptıracaklardır. Ön kayıt yaptıracak adayların, SBS sınav sonuç belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Özel okullara kayıt işlemleriyle ilgili ayrıntılar  Başvuru Kılavuzunda yer almaktadır.

2012-2013 eğitim-öğretim yılı için özel ortaöğretim okullarına 8. Sınıf SBS sonucuna göre öğrenci yerleştirmek amacıyla özel okullar kayıt komisyonu tarafından hazırlanan "Başvuru Kılavuzu" ve “Özel Okullar Listeleri” ekte PDF formatında yer almaktadır.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bilim adamları Viyana'da düzenlenen Uluslararası AIDS Konferansı çerçevesinde, kadınlarda...

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY