22092021Çrş
Son Güncelleme:Sal, 10 Ağustos 2021
Güncel:


İller Arası Öğretmen Atama Başvuruları Tamamlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ertelenen 2011 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağl öğretmen atama başvuruları tamamlandı. Başvurular 16-24 Haziran 2011 tarihleri arasında yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından ertelemeyle ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bakanlığımıza bağlı resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin 201 1 yılı iller arası yer değiştirme işlemlerinin İlgi kılavuz hükümleri kapsamında belirtilen takvim çerçevesinde yürütüleceği duyurulmuştu. Ancak, 201 1 yılı il içi yer değiştirme işlemlerinin tamamlanamamış ve bu duruma bağlı olarak da iller arasına açılacak eğitim kurumlarının belirlenmesi ve sisteme yansıtılması süreci uzatılmıştır. Bu nedenle, 2011 yılı iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelere ilişkin takvim 16-24 Haziran 2011 olarak değiştirilmiştir. Başvurular 24 Haziran 2011 Cuma günü saat 12.00 itibarıyla sona erecek, atama işlemi de aynı gün gerçekleştirilecektir."

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2011 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme kılavuzunu yayınladı. İller arası öğretmen atama başvuruları 16 Haziran’da başlayıp 24 Haziran’da sona erecek. Başvuru işlemleri http://mebbis.meb.gov.tr veya http://personel.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurularak elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

İlgili yılın 15 Eylül tarihi itibarıyla; görev yaptığı ilde en az 3 (üç) yıl süreyle çalışan öğretmenler iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilirler. İller arasında herhangi bir nedenden dolayı görev yeri değiştirilen öğretmenlerin, atamalarının yapıldığı tarihten sonra ortaya çıkan İlgi (a) Yönetmelikte belirtilen özür durumları hariç olmak üzere aynı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme istekleri dikkate alınmayacaktır. Bu durumda bulunan öğretmenler, takip eden yılın yaz tatili özür durumuna bağlı yer değiştirme döneminde özür durumundan yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

İller arasında yer değiştirmek isteyen öğretmenler, başvuru süresi içinde, norm kadro açığı bulunan en fazla 25 yirmi beş eğitim kurumu tercihinde bulunabileceklerdir. İller arası tercihler, aynı ilden yapılabileceği gibi farklı illerden de yapılabilecektir. İller arasında yer değiştirmek isteyen öğretmenler isterlerse 26. tercih olarak bir il seçimi yapabileceklerdir.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2011 yılı öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı yer değiştirme

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Kayıt olun veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY