07102022Cu
Son Güncelleme:Sal, 23 Ağustos 2022
Güncel:


ÖSYM Web Sitesi Saldırıya Uğradı

ÖSYM web sitesi saldırıya uğradı. Dün akşamdan (20 Nisan 2011) bugün saat 15.00’e kadar yayın dışı kalan siteye yeniden erişim sağlandı. Siteye yapılan saldırının Vedat Odabaşı adlı bir hacker tarafından yapıldığı belirtiliyor. Çeşitli medya kuruluşlarına Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adlı bir adresten e-posta gönderen hacker,

ösym.gov.tr sayfasının açıkları olduğunu iddia etti ve sistemden soru çalmanın pek de zor olmadığını ispatladığını ileri sürdü. Gönderilen e-postada şu ifadeler yer aldı:

 

"BÜYÜK EMEK ve ÇABALAR SONUCU DÜN GECE 1 SULARINDA ÖSYM SİTESİ HACKLENDİ ALIN SİZE HACK AÇIĞI SİSTEM ŞUAN İÇİN TAMAMEN KAPALI DURUMDA KULLANMAK İSTEYEN ARKADAŞLAR AÇIĞI KULLANIP BİLGİ AKTARMASI YAPABİLİRLER BAŞARILAR:::))))
SAYGILARIMLA VEDAT ODABAŞI:

SİSTEMDEN SINAV SORULARININ ÇALINMASI PEK'DE ZAMAN ALMAYACAK KADAR BASİT BİR DURUM GÜVENLİK SİSTEMİ TAM TEŞKİLATLI DEĞİL ÖSYM GİBİ BİR KURUMUN BÖYLE BASİT SİSTEMLER KULLANMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ DOĞRUSU.."

Etiketler: Ösym , Sınav , 2011-YGS

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY