BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klimaların gerektiği gibi kullanılmaması hastalıkları da beraberinde getiriyor. Sıcak havanın...

Kalbi besleyen, koroner arterler adı verilen üç damardan birinin veya dallarının tıkanmasına ve...

Bilim adamları Viyana'da düzenlenen Uluslararası AIDS Konferansı çerçevesinde, kadınlarda düzenli...

Kanadalı ve İsveçli bilim insanları, laboratuvar ortamında geliştirdikleri sentetik kornea ile...

Son Haberler

Tıp fakültesi öğretim üyeleri 31 Ocak 2011 Pazartesi günü bir dizi eylem ve etkinlikle sorunlarını kamuoyuna duyuracaklar. Tıp fakültesi öğretim üyelerinin; başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere birçok ilde 31 Ocak 2011 Pazartesi günü yapacakları toplantı, basın açıklaması, yürüyüş, kamuoyunu bilgilendirme etkinlikleri, iş bırakma gibi eylemlerle tepkilerini ortaya kayacakları belirtiliyor.

Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“Sağlık hizmet sunumu merkezinde olması gereken ‘insan’dan giderek uzaklaşmaktadır. Bu hizmeti sunan sağlık

çalışanları ve hekimleri de bir insan olarak görmeyen politika ve tarz egemen olmuştur. Bu tarz, hekimle hastayı/vatandaşı, hekimle hemşireyi, hekimle hekimi karşı karşıya getiren bir çizgide somutlanmakta ve varlığını sürdürmektedir. Sorunların/tepkilerin bugünlerde en görünür olduğu alan hepimizin geçmiş olduğu tıp fakültelerinde toplanmaktadır.

Bugün hekimler, sağlıkçılar dayanışma içerisinde olmaya, sorunların kaynağına tepki gösterme, bu politikalara karşı tutum almaya ve düne ait olumsuz ne varsa bırakarak hakkımız olan taleplerimizi dile getirmeye her zamankinden daha çok ihtiyaç duymaktadırlar.

Bu nedenle kısa süre önce basına yansıyan tıp fakültesi öğretim üyelerinin "31 Ocak 2011 pazartesi günü iş bırakacağı" haberi yaygın bir destek ve kabul görmüştür. Öğretim üyelerinde başlayan bir adım özel bir anlam ve önem taşıyacaktır.

TTB, yukarıdaki anlayışla, tıp fakültesi öğretim üyelerinin başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere 31 Ocak 2011 Pazartesi günü yapacakları toplantı, basın açıklaması, yürüyüş, kamuoyunu bilgilendirme etkinlikleri, iş bırakma dahil bütün etkinliklerin çağrıcısı, destekçisi, düzenleyicisi, sahibi, katılımcısıdır.

Bu etkinlikler Türkiye'ye, tıp eğitimine, tıp fakültelerine, öğretim üyeliği ve hekim kimliğine sorumluluğun gereğidir ve bu sorumluluk, duyarlılık ve özenle yerine getirileceğinden de kimsenin kuşkusu olmamalıdır.”

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY