24092020Prş
Son Güncelleme:Cts, 01 Şubat 2020
Güncel:


Eğitim Kurumlarında Müdür İstifaları

Milli Eğitim Kurumlarında hizmetli personel ihtiyacının karşılanamaması ve ödenek ayrılmaması müdür istifalarını beraberinde getirdi. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 12 okul müdürü görevlerinden istifa etti. İstifaların iki temel nedeni, idarecilerin güvencesiz eleman çalıştırmak istememeleri ve okullara ödenek ayrılmamasıdır. İstifa eden okul müdürleri şunlardır: Profilo İlköğretim Okulu Müdürü Murat Işıkalan, Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Ebubekir Korkan, Silvan İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Akçara, Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu

Müdürü Yılmaz Çalman, Vatan İlköğretim Okulu Müdürü İbrahim Hamza Bay, Kepolu İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Tunç, Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu Müdürü Yavuz Ertuna, Selahaddin Eyyubi İlköğretim Okulu Müdürü Hasan Atabey, Eşme Köy İlköğretim Okulu Müdürü Sedat Paşa, Tokluca İlköğretim Okulu Müdürü Erdal Uygun, Mesleki Eğitim ve Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Müdürü Adnan Demirdağ ve İMKB Lisesi Müdürü Zülküf Gün.

 

Edinilen bilgiye göre istifaların iki temel nedeni; idarecilerin güvencesiz eleman çalıştırmak istememeleri ve okullara ödenek ayrılmamasıdır. İstifa eden okul müdürlerinin şu gerekçeleri de ifade ettikleri belirtilmektedir:

“ Bizler kadrolu çalışma ve istihdamı savunuyoruz. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı hizmetli personel ihtiyacının velilerden toplanan paralarla giderilmesi gerektiğini söylüyor. Bu durum bugüne kadar bir şekilde yürüyordu. Ancak yeni SGK kanunlarına göre kamu kuruluşlarında güvencesiz eleman çalıştırılması yasak ve cezası bulunmaktadır. Milli Eğitimden ödenek alınamamasından dolayı hizmetli personel ihtiyacını karşılamakta sorunlar yaşanıyor. Velilerden para toplamak sorun yaratıyor. Okullarında güvencesiz personel çalıştıran okul müdürleri cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalıyor. Bu durum okul müdürlerini tedirgin etmektedir.”

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Hesap açın veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY