BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sevgili üniversite adayları “ÖSYM'YE ÇAĞRI: GENÇLERE TERCİHTE YÜKSELME HAKKI” yazısında...

Üniversiteye giriş sistemi bu yıldan geçerli olmak üzere değiştirildi. Bu yıl, üniversite eğitimi...

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), 19-20 Haziran ve 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde beş oturumda...

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklandı. Üniversite adayları, sınav sonuçlarını...

Son Haberler

Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadrolarına yönelik Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapıldı. ÖSYM tarafından 81 il merkezi ve Lefkoşa'da yapılan KPSS, 10 Temmuz 2010 Cumartesi sabah ve öğleden sonra, 11 Temmuz 2010 Pazar günü sabah ve öğleden sonra olmak üzer 4 oturumda yapıldı. Sınavın sabah oturumları saat 9.30'da, öğleden sonra oturumları ise 14.30'da gerçekleşti.

Sınavın cumartesi günü sabah oturumunda Genel Yetenek, Genel Kültür ve yabancı dil, öğleden sonraki oturumunda Eğitim Bilimleri, pazar günü sabah oturumunda Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe; öğleden sonraki

oturumunda Çalışma Ekonomisi ve Endüstrisi İlişkileri, Ekonometri, İstatistik, Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler testleri uygulandı.

Cumartesi sabah oturumunda Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin yanıtlandığı birinci bölüm 2 saat, yabancı dil testinin yanıtlandığı ikinci bölümün süresi 1 saat, cumartesi öğleden sonra oturumu 2.5 saat sürdü. Pazar günü sabah ve öğleden sonraki oturumların süresi ise 3,5 saat oldu. Sınavda, Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin uygulandığı cumartesi sabah oturumuna tüm adayların katılması zorunlu. Sınavın diğer oturumlarına, adaylar girmek istedikleri kadroların gerektirdiği koşullara göre katıldılar. Öğretmen adaylarının, sınavın cumartesi günü yapılan sabah ve öğleden sonraki oturumuna girmeleri zorunluydu.

Lisans düzeyinde sadece A grubu ve öğretmenlik kadrolarına yönelik 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına toplam 1 milyon 370 bin 565 aday katıldı. Adayların 294 bin 910’unu öğretmen olmak isteyenlar oluşturuyor.

KPSS 2010 SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY