25012022Sal
Son Güncelleme:Pz, 16 Ocak 2022
Güncel:


Uğur Mumcu’yu Kim Öldürdü? – Adnan Gerger

Gazeteci-Yazar Adnan Gerger, Umut Operasyonu sürecini, “Uğur Mumcu’yu Kim Öldürdü?” adıyla kitaplaştırdı. “Uğur Mumcu’yu Kim Öldürdü?” başlığıyla ve İmge Kitabevi Yayınları’ndan çıkan kitapta şimdiye dek sorulan sorular yanıt buluyor, bilinmeyen birçok ayrıntı ortaya çıkıyor.

Uzun süredir üzerinde sürdürdüğü çalışmayı bitiren Gerger, İmge Kitabevi Yayınları’nca yayınlanan kitabında Umut Operasyonu sürecinde neler yaşandığı, operasyonun nasıl yapıldığı ve operasyon dosyasında yer alan belgeler yer alıyor. 650 sayfalık kitapta, kamuoyunda şu ana kadar sorulan ve ancak bir türlü yanıtlanmayan birçok sorunun yanıtı belgeleriyle yer alıyor.

Kitabın tanıtım yazısında şu ifadelere yer verilmiştir:

Bu kitap, birtakım iddialardan oluşmuyor ya da bilinen soruları gündeme getirmiyor. Bir yargı da ileri sürmüyor. Umut Operasyonu sürecinde yaşananları gözler önüne seriyor sadece… Ama tüm yönleriyle, ayrıntılarıyla ve belgeleriyle…

‘Uğur Mumcu’yu Kim Öldürdü?’, sıradan bir kitap değil. Bir ilk kitap… Umut Operasyonu ile ilgili şimdiye kadar bilinmeyen, kamuoyunda paylaşılmamış birçok şeyi ilk kez öğreneceksiniz, belki de duyduğunuz bazı şeylerin belgelerine ilk kez rastlayacaksınız.

Bir belgesel, bir araştırma kitabı bu… Ama resmi belgeleri öyküleyerek anlatması, okunmasını son derece kolaylaştırıyor. Yunus Nadi Roman Ödülü sahibi Adnan Gerger, yaşananları bir roman gibi kaleme almış. Böylece, hem soluk soluğa okunan, hem de geçmişte kurulan kanlı tezgâhları bir kez daha sorgulamamızı sağlayan bir çalışma çıkmış ortaya.

Okudukça merak edeceksiniz. Merak ettikçe sorgulayacaksınız… Yalnızca Uğur Mumcu’nun neden öldürüldüğünün izini sürmekle kalmayacak, bu ülkede işlenen diğer esrarengiz suikastların da peşine düşeceksiniz.

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Kayıt olun veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LibreOffice, açık kaynak kodlu ücretsiz bir office paketidir. Microsoft Office ile yapılan...

2010 Dünya Yenilikçi Öğretmenler Forumu Kasım 2010 tarihinde Güney Afrika'da yapılıyor. Kasım...

Yazılım firması olarak bilinen Microsoft teknolojinin farklı alanlarında da çalışmalarını...

Windows Live ekibi, Windows Live Messenger 2009 sürümünü kullananları uyardı. Windows Live...

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY