Kısa Haberler

Başrollerini Nejat İşler ve Mithat Esmer'in paylaştığı, yönetmenliğini Pelin Esmer'in yaptığı ''11'e 10 Kala''; Polonya'da düzenlenen Tofifest Film Festivali'nde ''En İyi Film'' ödülüne layık bulundu.

''11'e 10 Kala'', İstanbul, Adana Altın Koza, Ankara, Abu Dabi, Tromsö, Nürnberg, Cinema Novo, Tetouan ve IndieLisboa film festivallerinden de toplam 14 ödül aldı.

Senaryosunu da Pelin Esmer'in yazdığı filmTürkiye, Fransa ve Almanya ortak yapımıdır. Filmin konusu özetle şöyledir:

''Emniyet Apartmanı'nın dördüncü katında yaşayan Mithat Bey (Mithat Esmer), yıllardır biriktirdiği, evinde kendisine sadece küçük bir yaşam alanı bırakan koleksiyonlarını, o güne kadar karşısına çıkan her türlü tehdide karşı korumayı başarmıştır. Köyünden İstanbul'a geldiğinde apartmana kapıcı olarak giren Ali (Nejat İşler), kızı kapıcı dairesindeki rutubetten astıma yakalanınca, daha iyi koşullar sağlayana kadar bir süre önce ailesini köye geri yollamıştır.

Apartmanın diğer sakinleri deprem endişesi ve daha değerli bir eve sahip olma isteğiyle binayı yıkıp yeniden inşa etmeyi tercih edince, Mithat Bey'in koleksiyonları uğruna verdiği savaşların en zorlusu başlar. Bina yıkılırsa Mithat Bey koleksiyonlarını kaybedecektir, Ali de hem evini, hem işini... Artık apartman, yalnız yaşayan bu iki adamın ortak kaderidir.''

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY