03102022Pzt
Son Güncelleme:Sal, 23 Ağustos 2022
Güncel:


Tarık Akan’a Onur Ödülü

Nürnberg Türk Alman Film Festivali'nde, Türkiye'de sinema sanatının gelişmesine ve uluslararası alanda tanınmasına yaptığı kalıcı katkılarından dolayı Tarık Akan'a onur ödülü verildi. Bu yıl 17'ncisi düzenlenen Festival’de Tarık Akan ödülünü Nürnberg Belediye Başkanı Dr.Ulrich Maly'den aldı.

Nürnberg Türk Alman Film Festivali 1982 yılında Cannes'da Altın Palmiye ödülünü kazanan 'Yol' filminin gösterimiyle açıldı. Festivalde, Türkiye ve Almanya'nın yanı sıra değişik ülkelerden 59 film, 49 gala gösterisi, 27 film söyleşisi gerçekleştirilecek.

 

Tarık Akan Festival’de yaptığı konuşmada, Türkiye'de sanatçıların yaşadıkları zorluklara dikkati çekerek, "Bizim ülkemiz gibi ülkelerde sanatçılık yapmak zordur. Yolumuz zorluklar içindedir. Ölünce kurtuluruz" dedi. Akan, festivali düzenleyenlere ve kendisine onur ödülünü veren jüriye şükranlarını sundu.

Festivalde konuşan Nürnberg Başkonsolosu Ece Öztürk Çil, Festivalde iki ülke sanatçılarının ve kültürlerinin birbirleriyle kenetlenmesinin mutluluğunu paylaştıklarını belirterek, "Türk-Alman Film Festivali kültüre ve sanata zenginlik katmaktadır. 17 senedir süregelen Türk-Alman Film Festivali ortak yaşama ve siyasi yaşama bir katkı sağlamaktadır. İki ülke kültürünün pekişmesine örnek teşkil etmektedir. Türkler ile Almanlar arasındaki karşılıklı anlayışın pekişmesini ve iki toplum arasındaki ilişkilerin güçlenmesini sağlamaktadır" dedi.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üniversiteye giriş sistemi bu yıldan geçerli olmak üzere değiştirildi. Bu yıl, üniversite eğitimi...

Üniversite adaylarının merakla beklediği LYS 2010 sonuçları açıklandı. Beş oturumda yapılan...

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS), 19-20 Haziran ve 26-27 Haziran 2010 tarihlerinde beş...

Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları açıklandı. Üniversite adayları, sınav sonuçlarını...

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY