05022023Pz
Son Güncelleme:Sal, 23 Ağustos 2022
Güncel:


D - Marin Turgutreis 6. Uluslararası Klasik Müzik Festivali

D - Marin Turgutreis 6. Uluslararası Klasik Müzik Festivali 20 Temmuz 2010 tarihinde başladı.Festival 23 Temmuz 2010 tarihinde sona erecek. 6. D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali konserlerinin tüm geliri, Tohum Otizm Vakfı ile yapılan işbirliği çerçevesinde, Vakıf’ta öğrenim gören çocuklara eğitim materyali sağlanması ve özel eğitim öğretmenlerinin eğitimine katkı için kullanılacak.

Festivalin ilk günü İdil Biret'le başladı. Biret'e şef Grzegorz Nowak yönetiminde dünyaca ünlü İngiliz Royal Filarmoni Orkestrası eşlik etti. İdil Biret iki konçerto birden seslendirdi. Biret, R.Schumann ve F.Chopin konçertolarını dünyaca kutlanan doğum yıldönümleri nedeniyle seçtiğini belirtti. Orkestranın çaldığı Samuel Barber'in "Yaylı Çalgılar İçin Adagio" ve Nevit Kodallı'nın "Telli Turnam" eserleriyle tamamlanan konserde İdil Biret şiddetli alkışlara Schumann'dan "Uçuşan Hayaller" parçasıyla yanıt verdi.

Festivalin ikinci gününde Fazıl Say dinleyicileri büyüledi. Aşam gerçekleşen konserde, Cihat Aşkın (Keman), Çağ Erçağ (Viyolonsel), Tolga Salman (Bandoneon), Güvenç Dağüstün (Bariton), Burcu Karadağ (Ney), Efdal Altun (Viyola), Sevil Ulucan (Keman), Iraz Yıldız (Piyano) ve Berfin Aksu (Keman) Fazıl Say’a eşlik etti.

Say’ın çaldığı Bach’ın “Chaconne de la Partita No.2” eseriyle başlayan konserde Say “Kara Toprak”, Say düzenlemesiyle Gershwin “Summertime”, Ulvi Cemal Erkin “Piyanolu Beşli”, Schubert “Impromptu op.90”, Mendelssohn “Keman Konçertosu I.Bölüm”, Anonim “Katibim”, Say “Istanbul’u Dinliyorum” ve “Bugün Pazar”, Brahms “Macar Dansları No.5”, Anonim “ Nihavend Longa” ve Tolga Salman düzenlemeleri ile Piazzolla “Oblivion” ve “Libertango” eserleri ard arda çalındı.

 

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Klimaların gerektiği gibi kullanılmaması hastalıkları da beraberinde getiriyor. Sıcak havanın...

Kalbi besleyen, koroner arterler adı verilen üç damardan birinin veya dallarının tıkanmasına...

Sarımsağın insan sağlığına olan yararları saymakla bitmez. Birçok insan kokusundan dolayı...

Bilim adamları Viyana'da düzenlenen Uluslararası AIDS Konferansı çerçevesinde, kadınlarda...

ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY