Kısa adı ÇYDD olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Milli Eğitim Bakanlığının eğitim programlarındaki değişikliklerine sert tepki gösterdi. Dernek tarafından yapılan açıklamada; eğitim ve öğretim programının, tüm toplumu ikna eden gerekçelere sahip olması gerektiği belirtilerek geniş ve şeffaf bir toplumsal katılımın sağlanması ve programın

Toplumdaki genel kanının tersine küçük yaştaki çocuklara masal anlatılmaması gerektiğini belirten çocuk gelişimi uzmanları, masal anlatmak yerine resimli çocuk kitabı okunmasını öneriyor.

Depremde Kayıp Çocuklar

Asrın felaketi olarak nitelendirilen iki depremde kaybolanların aileleri ‘Deprem Mağdurları ve Kayıp Yakınlarıyla Dayanışma Derneği’ni kurdu. Şu ana kadar 38’i çocuk 145 kişi için derneğe kayıp başvurusu yapıldı. Dernek üyeleri Meclis’ten de yardım istedi.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları depremzede çocuklara 8 yıl boyunca burs verecek. Bunun için de depremden etkilenen 11 ilimizdeki öğrenciler için kontenjan ayrıldı. Bu olanaktan yararlanmak için Darüşşafaka Eğitim Kurumları sınavına katılmış olmak yeterlidir. Darüşşafaka Eğitim Kurumları sınavı 21 Mayıs 2023 Pazar günü saat 11.00’de afetten etkilenen iller de dahil olmak üzere toplam 37 ilimizde yapılacaktır. Sınav başvurusu çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. Sınav başvuru formuna ulaşmak için BURAYA tıklayın.

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY