BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sadece güvendiğiniz web sitelerinden uzantı eklemenizi öneririz. Chrome'da, uzantı eklemek için...

Van'da yaşanan deprem felaketinin ardından, bölgede bulunan yakınlarına erişmeye çalışan kişilere...

İnternet dünyasının arama devi Google ,Thomas Edison'un 164. doğum günü nedeniyle özel bir logo...

Google ünlü matematikçimiz Cahit Arf'ı unutmadı. Google Prof. Cahit Arf'ı doğumunun 100.yılında...

Flaş Haberler

Google ile ilgili yeni bir sır ortaya çıktı. Alman yetkililerin konu üzerine gitmesi sonucunda Google özel veri toplama işlemi yaptığını kabul etti . Google’ın bu işi uzun yıllardır yaptığı anlaşıldı.

Google uzun bir süredir Street View adını verdiği bir web uygulamasıyla kentlerin ayrıntılı ve net görünmesini sağlayan çalışmalar yapıyordu. Bunun için Street View Arabaları kullanıldı. Üzerlerine yerleştirilen özel teknoloji ile sokak ve caddelerde dolaşan bu arabaların çektikleri fotoğraflar birleştirilerek Google Maps yoluyla kullanıcıların hizmetine sunuldu.

Bu işlemler sırasında Street View Araçları, dolaştıkları kentlerde kablosuz internet bağlantılarını tarayarak özel verileri topladı. Google'ın bu şekilde 30 ülkede 600 GB veri topladığı ileri sürülüyor. Bu durumun ortaya çıkmasından sonra Google özür diledi. Yapılan açıklamada, toplanan bilgilerin e-postalardan parçalar ve internet sörf bilgileri olduğu belirtildi. Bu durum; Google ürünlerini kullananlarda büyük bir tepki ve güvensizlik yarattı. Uzmanlar, kullanıcıların kablosuz internet bağlantılarını mutlaka şifrelemeleri gerektiğini belirtiyor.

Street View, Google Maps yoluyla sokakların net ve yakınlaştırılarak görüntülendiği bir web aracı. Bu ürün, Google’ın özel bir araç üzerine yerleştirdiği kameraların verdiği görüntülerin birleştirilmesi sonucunda çalışıyor. Resimde bir Street View Arabası görülüyor.

Etiketler: Google , Street View , Google Maps

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY