28102021Prş
Son Güncelleme:Sal, 10 Ağustos 2021
Güncel:


Dev İnternet Güvenlik Şirketinin Sahibi Türkiye-Antakyalı

Dünyanın en büyük ikinci internet güvenlik şirketinin sahibi Antakyalı işadamı Melih Abdulhayoğlu. İngiltere'de 1998 yılında  küçük bir ofiste iş hayatına giren Comodo firması, bugün dünyanın Verisign'den sonra ikinci büyük digital SSL sertifika programı sağlayıcısıdır. Comodo şirketi, Anti virüs pazarında da Kaspersky, Norton, Panda, McAfee, TrendMicro gibi şirketlerin tersine internet kullanıcılarına bedava antivirüs ve güvenlik programları sağlamaktadır.

İlk, orta ve lise eğitimini Hatay Antakya’da  tamamlayan Melih Abdulhayoğlu, lise öğreniminin ardından ailesinin desteği ile İngiltere’ye okumaya gitti. Brandon Üniversitesi’nde elektronik mühendisliği okuyan Melih Abdulhayoğlu, “En büyük hayalimde elektronik mühendisi olmak. Şu anki işim benim hobim,” diyor. Bilgisayar güvenliği üzerine 1998 yılında Comodo şirketini kuran Melih Abdulhayoğlu, bugün Çin, Romanya, Hindistan, İngiltere ve ABD olmak üzere 700’ü aşkın çalışanı ile merkezi ABD’de olan ve en fazla istihdam sağlayan Türk işadamı konumunda.

Melih Abdulhayoğlu’nun sahibi olduğu Comodo firması, internet kullanıcılarına bedava güvenlik programları sunmaktadır. Parayla satılan McAfee, Norton, Kaspersky, TrendMicro, Panda gibi virüs önleyici programların aksine bedava programları ile Comodo, güvenilir internet ortamı yaratma konusunda ciddi çalışmalar yapmaktadır. Antivirüs programlarını ticari kurumlara parayla satan Comodo, buradan elde edilen gelirlerle güvenlik programlarını kişisel bilgisayar kullanıcılarına ücretsiz sağlamaktadır.

DuruAlan.com olarak Türkiye-Antakyalı işadamı sayın Melih Abdulhayoğlu’unu, büyük başarılarından dolayı kutluyoruz.

 

Comodo Internet Security 10.0.1.6294 Türkçe İndir (32-bit/64-bit)

 

Comodo Antivirüs 10.0.1.6294 Türkçe İndir (32-bit/64-bit)

Yorumlar (0)

Henüz buraya yapılmış bir yorum yok

Yorum Yapın

  1. Konuk olarak yorum yapılıyor. Kayıt olun veya var olan hesabınızla oturum açın.
Ek Dosyaları (0 / 3)
Konumunuzu Paylaşın

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

MERKEZİ SİSTEM SINAVLARI SORULARI

Merkezi sistem sınavları sorularına buradan ulaşabilirsiniz.

ÖSYM sayfasına yönlendirilirsiniz.


ÜNİVERSİTE TAVAN - TABAN PUANLARI

2014 YGS-LYS FAKÜLTELERİN TAVAN ve TABAN PUANLARI

ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY

2011 ÖSYS'DE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN İLK 100 ADAY